Bottega La Cantina die Poeti Il Vino dell Amore Petalo Moscato
Distilleria Bottega is gevestigd in Castello Roganzuolo, 45 km boven Venetie. Dit dorpje ligt midden in een gebied waar zeer succesvolle wijnen worden gemaakt van de Cabernet, Chardonnay, Picolit én de Proseccodruif. Bottega maakt ook een prachtige Prosecco, de favoriete mousserende wijn van de Italianen. Il Vino dei Poeti is de prestigieuze naam die herinnert aan de genoegens die schrijvers en dichters beleefden aan deze sprankelende en verfijnde spumante.
Fijne en mousserende Petalo is een sprankelende wijn, gemaakt van Moscatodruiven, die groeien in de Euganean heuvels, een regio in centraal Venetië met een beroemde wijntraditie. Wijnbereiding vindt plaats na een korte gistingsperiode en het resultaat geeft het frisse en geurige karakter van de originele druif. Een laag alcoholpercentage wordt bereikt door het persen van zeer rijpe druiven en door middel van het mousserend maken van de wijn onder lage druk. Hierdoor verkrijgt de wijn zijn voortreffelijke en zoete smaak.
Druivensoort: Moscato.
Proefnotitie voor Bottega La Cantina die Poeti Il Vino dell Amore Petalo Moscato
Kleur: Strogeel met een roze schaduw. Geur: Aroma van bloemen, fruit en Moscatodruiven, delicaat, zoet met een hint van rozen. Smaak: Fijne en mousserende Petalo is een sprankelende wijn met een voortreffelijke zoete smaak.
Drinken bij
Uitstekend als aperitief. Wegens een laag alcoholpercentage van 6% kan Petalo zeer goed gecombineert worden met desserts van vers fruit. Maar ook met chocolade en chocoladecake, met fruitsalades en als feestelijke wijn tijdens een partij.



