€ 26.95
per fles
Château de Beaulon Pineau des Charantes 10 jaar Rouge
Het is de bisschop van Bordeaux die hier in de 17e eeuw niet alleen Cognac wil maken, maar ook wijnen die lijken op zijn zo geliefde Sauternes. Bordeaux-druiven worden gecombineerd met Cognac, de befaamde Eau-de-Vie van de streek, tot de zoete Pineau des Charentes. Bij witte Pineau wordt Cognac gecombineerd met sémillon en sauvignon blanc. Voor de rode Pineau met merlot, cabernet franc en cabernet sauvignon. Zij gaan als most bij oude Cognac, waarna de zoete Pineau op eikenhout rijpt tot een prachtige harmonie. Een prachtig aperitief is geboren.----------Pineau des Charentes is een zogenaamde vin de liqueur uit de Cognac. De zoete, krachtige wijn wordt gemaakt van net gistend druivensap waaraan cognac van ten minste een jaar oud wordt toegevoegd. Het alcoholgehalte stijgt meteen tot 17 à 18% waardoor de vergisting stopt. De onvergiste suikers geven de wijn zijn zoete smaak. Volgens de wet moet Pineau des Charentes minstens tot de zomer volgend op het oogstjaar in houten vaten rijpen. Deze rijpe, rijke, volle, zachte wijn heeft tien jaar op vat gelegen. Die lange lagering verklaart zijn weelderige, complexe, evenwichtige geur en smaak. Een snoepje! Als kaaswijn en digestief maar ook een aanrader bij niet te zoete chocoladedesserts.
Proefnotitie voor Château de Beaulon Pineau des Charantes 10 jaar Rouge
Zoete, zachte, krachtige houtgerijpte wijn met aroma's van gekonfijt en gedroogd fruit, van vanille en specerijen. Rijp en rijk.
Drinken bij
Kaas: pittige belegen en oude kaassoorten, blauwe kaas als roquefort en stilton Stevige patés Wildgerechten met een uitgesproken smaak, wildpeper, haas met zoete vruchtensaus Desserts: chocoladetaart, pruimentaart, kersencakeGekoeld ook als zoet aperitief



